Müzik – Mimarlık – Mekan (Music – Architecture – Space)

Müzik - Mimarlık - Mekan atölye çalışması posteri (Music - Architecture - Space workshop poster)

Müzik – Mimarlık – Mekan atölye çalışması posteri (Music – Architecture – Space workshop poster)

Konu: Müzik – Mimarlık – Mekan

Yer: Babylon / Şehbender Sk. No 3 Asmalımescit Tünel / Beyoğlu

Tarih: 17 Aralık 2003 Saat 12:00-18:00
18 Aralık 2003 Saat 12:00-19:00

İki gün sürecek çalışmada seminerlerin ardından ‘charrette’ başlayacak, ögrenciler çeşitli yürütücüler eşliğinde mekan tasarlayacaklar.

Temel:
Neden dinleriz?
Yaşadığımız mekan hava doludur, titreşir ve bilgi içerir. Hava görünmez ama titreşimler çok şey söylerler. Dinleyerek yönleri, üst, ön, yanı bilir, yüzeylerin geometrisini, aktiviteleri ve yerlerini anlar, açık kapı ve pencerelerden kent mekanlarının sesi ve kalitesini hissederiz. ………..Dinlemek geometri ve oranları, mekanı, barınmayı, mekan bağlantılarını anlamayı olanaklı kılar. Mimarinin hayat bulmasını sağlar.

Marcus Beale / Sensuality and Proportion

Detaylar:
“Müzik-Mimarlık-Mekan” başlıklı çalışma Babylon’da gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek. İlk gün seminerler gerçekleştirecek, ardından “workshop” çalışması başlayacaktır. Çalışma sonuçları, workshop sonunda değerlendirilecek ve ürünler Babylon’da sergilenecektir.

Katılım mimarlık okullarında, lisans ve lisansüstü programlara kayıtlı tüm mimarlık öğrencilerine açıktır. Başvuru için ilişikteki formun doldurularak en geç 21 Kasım 2003 tarihine kadar formda belirtilen numaraya elektronik posta ile gönderilmesi gereklidir. Başvurunuzun kabulu durumunda size email ile cevap verilecek ve sizin de konfirme etmeniz beklenecektir.