Yıldız Buluşması 04 gerçekleşti

Yıldız Buluşması 04

Yıldız Buluşması 04

Yıldız Buluşması 04 gerçekleşti

Toplantı

YTÜ Mimarlık Fakültesi’nin BETONART sponsorluğunda düzenlediği Yıldız Buluşması 04 toplantı ve sergisi 12 projenin ele alınması ile 05-09 Mayıs 2004 tarihlerinde mimarlar, uzmanlar ve öğrencilerin katılımıyla Bizim Tepe’de gerçekleşti. Amacı, günümüzde Türkiye’de mimari proje-uygulama konusunda faaliyet gösteren mimarların ürünleri üzerinde düşünme platformu oluşturmak olan bu toplantıda katılımcı mimarların proje ve yapıları masaya yatırıldı, ürünleri anlamaya yönelik toplantı sonucunda, sunulan projenin ya da yapının tasarım ve uygulama süreci okunup, tasarımın kavramsal yönü, sembolik anlamı, düşünsel yönü, tasarım tercihleri, uygulama sorunları ele alındı.

12 proje arasında konut yapıları, eğitim yapıları, yenileme örnekleri, kültür işlevli projeler, kentsel planlama projeleri, büro yapılarının ele alındığı toplantıda kentler nasıl planlanmalı, ‘iç ve dış mimarlık’ nedir gibi sorular – konular üzerinde tartışıldı. Her oturumda iki projenin ele alındığı toplantıda 12 projeyi değerlendirmek amacıyla YTÜ, ODTÜ, DAÜ, Sabancı Üniversitesi, KTÜ’nden moderatörler görüşlerini bildirdiler.

Sergi

YTÜ Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği ve 05-06 Mayıs 2004 tarihlerinde Bizim Tepe’de gerçekleşen Yıldız Buluşması 04 ün proje sergisi 28 Haziran-17 Temmuz 2004 tarihleri arasında Yapı Endüstri Merkezi Harbiye İstanbul’da sergileniyor.

Yıldız Buluşması 2004 Proje Sergisi